Renifer

Jacobs commercial

 

 

Renifery są nieodłacznym elementem świątecznej atmosfery. Mieliśmy okazje stworzyć jednego z nich, na potrzeby reklamy Jacobs. Projekt był realizowany przez Televisor Studio, reżyserował Samuel Bennetts. Naszym zadaniem było poprawić model, by był anatomicznie poprawny, stworzyć system futra, tekstury oraz materiały. Pojekt był bardzo szybki, ale jesteśmy zadowoleni z rezultatów.

  • snowPose2.png
  • snowPose1.png
  • beauty_0001.png

Projekt był ostatecznie wyrenderowany w silniku V-ray, lecz po emisji reklamy, zrobiliśmy również wersję kompatybilną z Arnoldem, która wyglądała tak samo, ale uzyskaliśmy dużo niższe czasy renderingu. By uprościć naszą pracę, podzieliliśmy futro na wiele osobnych systemów. W ten sposób, scena była czysta i wszystko było o wiele bardziej czytelne. Kolejnym plusem takiego podejścia była większa kontrola nad wyglądem poszczególnych częśici ciała zwierzęcia.

 

Podczas tworzenia materiałów, mieszaliśmy wiele różnych tekstur, by uzyskać porządany efekt. Używanie tylko jednej tekstury koloru, nie dawało aż takiego detalu,  jakiego chcieliśmy uzyskać. Dzięki użyciu wielu warstw, zyskaliśmy kontrolę nad wyglądem każdego włosa.

 

Powyżej przedstawiamy jak wygląda system futra od strony produkcyjnej. Jak widać, zamiast jednego dużego grafu, użyliśmy kilka mniejszych. Renifery mają krótkie i grube futro, więc uzyskać satysfakcjonujący efekt było stosunkowo łatwo. Skupiliśmy się głównie na uzyskaniu odpowiedniej gęstości i kierunkach. By uzyskać organiczny wygląd, posiłkowaliśmy się skryptami i atrybutami, które kontrolowały zróżnicowanie futra.

 

 
;